Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00

Montáž bidetu

Moderní hygienické zařízení volně stojící nebo v závěsném provedení je čím dál oblíbenější. Jedná se o univerzální zařízení, které lze připojit na kanalizaci a vodu. Lze provést instalaci bidetu svépomocí a jak to udělat?

Typy bidetů Hygienické zařízení je určeno pro dodržování osobní hygieny. Avšak můžeme ho považovat za univerzální zařízení, protože se využívá pro nejrůznější účely (včetně namáčení textilu). Jedná se v podstatě umyvadlo, ale podobnost záchodové míse a místo umístění rozšiřuje jeho funkcionalitu.

Set obvykle obsahuje bidetovou baterii s řízeným perlátorem (lze měnit směr proudu vody) a kompaktní sifon. Logicky se napojuje na studenou a teplou vodu a kanalizaci.

Trh nabízí dva typy bidetů:

  1. Volně stojící.
  2. Závěsné, kdy se montuje přímo na stěnu.

Při výběru bidetu se přihlíží ke způsobu montáže a baterii. Pokud uvažujete o zavěšení, pak mějte na vědomí, že u tohoto typu nelze měnit odstup od stěny. Baterie může mít dva ventily nebo páku. Za praktičtější variantu se považují pákové baterie.

Závěsný systém nezabírá tolik místa a usnadňuje údržbu celého prostoru. Avšak nesmíte zapomínat na vysokou váhu keramického zařízení a zátěž, která bude na něj působit. Ne všechny stěny jsou vhodné pro montáž takového prvku, vždyť se bidet montuje pouze na dva šrouby.

Možnosti design hotového výrobku jsou omezeny pouze technickými otvory a přípojkami vody a elektřiny. Proto snadno naleznete modely, které se budou hodit do vašeho interiéru. Mohou to být univerzální modely v bílém provedení nebo v retro stylu, který se skvěle hodí k high-tec i nestárnoucí klasice.

Pokud nemáte dost místa na instalaci bidetu, aniž by omezil vaše pohodlí, využijte kombinované varianty. Jinak se jim také říká chytrý záchod. Jedna mísa v sobě spojuje vlastnosti obou zařízení – toalety a bidetu.

Montáž volně stojícího bidetu

Tato varianta umožňuje regulaci odstupu zařízení od stěny. Je to důležitý aspekt, protože každý uživatel má jinak dlouhé nohy. Před montáží je nutné zkontrolovat obsah zakoupeného setu. Věnujte pozornost sifonu. Pokud dodaný sifon je příliš krátký pro připojení na kanalizaci, musíte dokoupit flexibilní prodloužitelné napojení.

Pro instalaci budete také potřebovat tyto nástroje:

  • elektrické zařízení pro vrtání otvorů;
  • vrták na povrch, který budete vrtat (obklady, beton, dřevo);
  • klíč (trubkový, maticový, stavitelný);
  • pistole na aplikaci silikonu;
  • šroubovák (plochy, křížový).

Dále budete potřebovat instalatérský silikon a těsnění pro závitové spoje (pásky, len, vlákno). Tmel budete potřebovat, abyste předešli protékání mezi konstrukčními prvky. Těsnění prodlouží životnost zařízení a usnadní údržbu.

Aby se zkontrolovala kvalita těsnícího materiálu, stačí zkusit, jak tuze jde utahování. Připouští se menší nadbytek, který přesáhne spojovací prvky.

Postup při montáži bidetu

Před zahájením montáže je důležité připravit místnost. To zahrnuje výběr místa pro pohodlné užívání zařízení a snadné připojení na kanalizaci a vodu. Doporučuje se vybavit přípojku vody uzávěrem pro případ, že byste potřebovali rychle vodu vypnout.

Až bude vše hotovo, můžete se pustit do montáže baterie a sifonu. Montáž bidetové mísy bude snadnější, pokud všechny prvky budou již zafixovány. Až potom můžete dát mísu na zvolené místo.

Plocha pro montáž se musí vyznačit podle uchycení zařízení k podlaze. Vyvrtejte otvory a vložte hmoždinky. Místo plastových prvků se připouští použití dřevěných spojovacích kolíků, avšak se kvůli vyšší vlhkosti nedoporučují.

Následně zafixujte mísu na podlaze. Potom můžete zařízení napojit na kanalizaci a vodu.

Mějte na paměti, že přehnaně silné utahování spojovacích prvků může vést až k jejich narušení. Proto při utahování nepřehánějte.

Po kontrole, zda zařízení neprotéká, můžete dokončit instalací aplikací silikonu. Vyplňte mezery mezi mísou a podlahou. Pro přesnější provedení můžete použít speciální návlek na prst, gumovou špachtli nebo toaletní papír. Méně často se využívá těsnící páska. Přebytky se musí odstranit před zaschnutím tmelu.

Instalace závěsného bidetu

Budete potřebovat stejné nářadí, jako v prvním případě. Možná ale budete muset navíc udělat drážky. K tomu potřebujete příklepovou vrtačku s plochým nástavcem pro drážkování. Zvládnete to i s úhlovou bruskou, ale použijte diamantový disk. Pak dosáhnete drážek s rovnými okraji.

Po drážkování se můžete pustit do přípojky kanalizace a vody. Namontujte podpůrné šrouby. Instalaci baterie a sifonu můžete provádět kdykoli. Praktičtější je to až po fixaci mísy na stěnu.

Na stěnách máme nejčastěji obklady. Proto keramickou mísu v místě styku se stěnou je lepší chránit pěnovou oboustrannou páskou. Zamezíte tak poškození povrchu obkladů i bidetu.

Bidet zavěsíte na závěsné šrouby, zafixujete dodanými spojovacími prvky a překryjete dekorativními kryty. Následně se celá konstrukce i přípojky zkontrolují, a pokud nic neprotéká, můžete aplikovat na mezery mezi stěnou a mísou tmel. Po uplynutí 1-2 dnů můžete bidet začít používat.

Sety

Zpravidla celý obsah dodaných prvků se využívá v souladu s určením. Můžete však některé součástky vyměnit. Například spojovací prvky se nemusí hodit zrovna ve vašem případě, jelikož se obvykle dodávají pro dřevěné, cihlové a betonové povrchy.

Sifon je zpravidla vybaven připojovacím dílem pro napojení na kanalizační potrubí. Délka nemusí stačit, nebo průměr bude příliš velký.

V takovém případě budete potřebovat dodatečné prodloužení nebo zkrácení. Je důležité zohlednit průměr vstupních a výstupních otvorů.

Pro připojení sifonu ke kanalizaci se dodává speciální gumová manžeta. Pro kvalitnější těsnění mezi připojovacími díly a kanalizačním potrubím lze použít instalatérský tmel. Lepší je zvolit transparentní variantu.

Vnější povrch manžety se pokryje tmelem a vsune se do roury. Pro lepší výsledek doporučujeme manžetu dodatečně otočit o 90-180 stupňů. Pak tmel pokryje povrch rovnoměrně, a tím se minimalizuje riziko protékání.

Dodávaná baterie nemusí být dost pohodlná a zapadat do interiéru. Pak nezbude než hledat vhodnější variantu.

Závěr

Volba mezi závěsným nebo samostatně stojícím bidetem je pouze na vás. Hlavním rozdílem je možnost měnit odstup mísy od stěny a v neposlední řadě i praktičnost údržby. Ostatní aspekty těchto typů bidetů jsou stejné.

Před koupi věnujte pozornost obsahu setu. Může se stát, že dodané součástky se nebudou hodit pro povrch, na který se bude bidet montovat. Je také možné, že baterie a sifon nebudou odpovídat vašim představám, nepůjdou připojit k přípojkám.

Instalaci bidetu můžete přenechat profesionálům. Není však vyloučené, že to zvládnete svépomocí. Postupy při instalaci nejsou zdokumentovány, a tak se postupuje pouze na základě zkušeností, pozornosti a s pomocí speciálních nástrojů.

NázevJednotkaCena, Kč
Instalace volně stojícího bidetu
hodinyod 599
Instalace volně stojícího bidetu do rohu (komplikovanější postup)
hodinyod 600
Kompletace a instalace bidetuhodinyod 450
Instalace volně stojícího bidetu do rohu (komplikovanější postup)
hodinyod 480
Montáž bidetového sedátka
hodinyod 150
Instalační práce pro montáž bidetu
hodinyod 450
Připojení bidetu k přípojkám
hodinyod 450
Demontáž bidetu
hodinyod 400
Vyčištění ucpaného bidetu
hodiny
od 400
Výjezd odborníka na konzultaci po Praze (bez práce)
od 450
Výjezd odborníka + parkování s provedením práce po Praze

400 Kč

NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024