Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00

Pokládka koberce

Podle složení se kobercové krytiny rozdělují na koberce s pěnovým nebo textilním podkladem.

Potřebné nářadí

První typ se pokládá pomocí lepicí pásky. Pokládka textilních koberců vyžaduje speciální podložku, na kterou se položí napínací lišty se zuby. Následně se postupuje podle takto:

Jako první na řadu přichází příprava, která zahrnuje tyto postupy: Nejprve se musí podklad, na který se má koberec položit, dokonale vyrovnat, veškeré nerovnosti by měly být odstraněny samonivelační stěrkou. Následně se lišty utáhnou 38mm vrutem se zapuštěnou hlavičkou, navrtávají se otvory, které se následně zahlubují.

Okraje všech lišt musí být zarovnány. Pro vyrovnání nižší lišty se přidává další vrstva, například z kusu lepenky.

Dřevěnou podlahu, která má nerovnosti, vyrovnáme pomocí dřevovláknitých desek. Pokládají se na povrch podlahy hladkou stranou dolů a fixují se hřebíky. Tímto příprava končí.

Další fází je pokládka kobercové krytiny. Aby nedocházelo k vrásnění koberce při jeho dalším používání a pro zajištění delší životnost, koberec se musí správně napnout. Dochází tak k narovnání vláken a zamezuje se jejich poškození. Při tom se po obvodu místnosti instalují napínací lišty.

Přípravné práce

Před zaříznutím se koberec napíná do napínacích lišt a fixuje se do zoubků. Je dobré k tomu použít speciální náčiní, jako jsou kolenový napínák nebo pěchováč.

Napínák se skládá z těla s hlavou se zuby, která slouží k záchytu koberce, a válečku, který koberec vypíná.

Pokud nemůžete sehnat zmíněné nástroje, použijte boty s gumovou podrážkou, ale je jasné, že speciální nářadí vám pomůže dosáhnout lepších výsledků. Uvedené nářadí si můžete zapůjčit.

Přechody krytin

V místě, kde bude koberec na podložce přecházet na jinou podlahovou krytinu, okraje po zaříznutí spojíme. Následně se jeden okraj ohne, a pod druhý se nalepí oboustranná lepicí páska. Na ni se nalepí a přitlačí druhý okraj, na který se následně nanese latexové lepidlo a na to se položí první okraj. Podél spoje se nalepí páska, nanese lepidlo a napínákem se přitlačí obě plochy.

Přebytečná vlákna se ze spojů odstraňují nůžkami. V oblasti prahu se kobercová krytina zařízne podle dveří. Okraje koberce se schovají pod předem připravenou a upravenou na potřebnou délku přechodovou lištu.

Dále se podíváme na pokládku koberce bez lepení, který se používá při pokládce koberců s pěnovým podkladem. Musí se počítat s tím, že tento způsob pokládky je náročnější než pokládka lepením. Provedení tohoto úkonu bezpodmínečně vyžaduje speciální nářadí a dovednosti.

Nejprve, stejně jako v prvním případě, se musí povrch důkladně připravit k pokládce, a to vyrovnáním a vyčištěním povrchu podlahy.

Jak probíhá pokládka

Následně se připravují napínací lišty potřebné délky a zachycují se hřebíky po obvodu místnosti. Při tom je nutné ponechat mezi lištou a zdi mezeru trochu přesahující tloušťku koberce. Kromě toho se musíte ujistit, že hřebíky jsou obráceny směrem ke stěně a v rozích místnosti mezi lištami nejsou žádné mezery. Pokud starý koberec byl pokládán stejným způsobem, můžete použít lišty, které zůstaly po jeho odstranění.

Následně se kobercovým nožem zařízne podložka podle předem změřeného obvodu oblasti ohraničené lištami.

Podložka se pokládá drážkovanou stranou vzhůru a fixuje se sešívačkou v 15cm rozestupech. . Podložka se pokládá na sraz. Veškeré přesahy se ořezávají nožem. Spoje se přelepí lepicí páskou.

Značení na základě přeměření místnosti se nanáší na podložku a ze dvou stran se ponechává navíc 10-15 cm. Pro vyznačení delších čár se používá křídová šňůra. Koberec se zařízne podle tohoto značení a při tom se na rubu udělají menší zářezy.

Krytina se zarovnává podle libovolné stěny. Jeden z okrajů se zafixuje za pomocí kolenního napínáku. Na ostatních lištách se krytina natáhne až ke stěnám tak, že se do nich opřou, a zafixují se do zoubků napínacích lišt v 15cm rozestupech. Přesahy se odříznout.

NázevJednotkaCena, Kč
Pokládka koberce lepením
od 83
Pokládka koberce (expresní)
od 62
Pokládka vinylových podlah - lepením
od 209
Pokládka korkových podlah
od 178
Výjezd odborníka na konzultaci po Praze (bez práce)
hodinyod 450 
Výjezd odborníka + parkování s provedením práce po Praze
hodinyod 400 Kč

NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024