Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00
Vodní filtr-jak vybrat ?

Vodní filtr-jak vybrat ?

K čemu jsou dobré vodní filtry pod dřez? V dnešní době snad každý slyšel, že “člověk je z 80 % tvořen vodou”. Voda skutečně hraje v našem životě důležitou roli, ale její množství v lidském těle je poněkud menší, než si myslíme. Zpravidla tvoří 50–70 % tělesné hmotnosti. Nicméně i toto je dost, aby vlastnosti vody, kterou pijeme, hrály zásadní roli pro naše zdraví.

A zrovna kvalita vody z kohoutku není nejlepší. Všichni se denně setkáváme s vodním kamenem v rychlovarných konvicích, vápenatými usazeninami ve sprše a na umyvadle, dokonce i rzí ve vodě. Zmíněné potíže jsou špatným znamením. Jasně vypovídají o tom, že taková voda by se neměla konzumovat. 

Naštěstí existuje východisko z této situace. Na pomoc přichází vodní filtry pod dřez nebo umyvadlo i mobilní filtrační systémy, které se podílejí na čištění kohoutkové vody. Díky své účinnosti jsou vynikající volbou.

Jak vybrat nejlepší filtr pod dřez nebo umyvadlo?

Pokud se v druzích a typech vodních filtrů nevyznáte, v široké nabídce nejrůznějších řešení se snadno zamotáte. Čím se tedy řídit při výběru? Ve skutečnosti mají filtry pod dřez a mobilní filtry řadu výhod a nevýhod. Obecně lze říct, že filtrační systémy pod dřez jsou přece jenom efektivnější, a proto vhodnější. Přesto se pojďme podívat na několik typů filtrů do domácností a jejich klady a zápory.

Nejprve se budeme věnovat vlastnostem filtračních systémů:

  • Moderní filtrační systémy díky malým rozměrům jsou prakticky neviditelné.
  • Domácí filtr pod dřez se díky čisticím vložkám si velmi snadno poradí s jakoukoli kvalitou vody a stupněm znečištění.
  • Taková zařízení nabízí vícestupňové čištění díky využívání několika druhů filtračních vložek.

Trh nabízí opravdu velký výběr filtračních zařízení na pitnou vodu. Mezi nejoblíbenější patří filtrační konvice. Jejich největší výhodou je především pořizovací cena (nejlevnější možnost), mobilita, malé rozměry a žádná nutnost připojení k vodovodu. Nevýhodou je malá životnost a nedostatečně efektivní čištění v porovnání s jinými typy filtrů.

Účinnější je samozřejmě filtrační systém pod dřez. Tento typ filtrace je určen k mechanickému čištění tekoucí vody (odstraňuje velké částice, např. písek) a také k odstranění organochlorových sloučenin, pesticidů, těžkých kovů, rozpuštěných kovů ve vodě a dalších organických a anorganických sloučenin. Mezi nevýhody patří pouze pevné umístění a vysoká cena. Nízká mobilita takových filtrů je ve skutečnosti menší problém, v porovnání s náklady, které často zákazníky odrazují. Uživatelé takových systému však považují cenu za ospravedlněnou vzhledem k tomu, že náhradní vložky se musí měnit velmi zřídka. Obrovským přínosem je vysoká kvalita filtrace (až 99 % u filtru s reverzní osmózou), trvanlivost, pohodlí a úspora.

Proč volit filtry s reverzní osmózou? Poskytují nejvyšší stupeň čištění. Pomocí tlaku prochází voda polopropustnou membránou, která zachycuje nečistoty rozpuštěné ve vodě. Tento typ filtrace se rovněž používá pro čištění odpadních vod nebo odsolování mořské vody. Díky své účinnosti se taková filtrace často používají v Evropě a USA. Má to i jeden háček. Reverzní osmóza mění vodu téměř na destilovanou. Proto odborníci doporučují používat speciální přídavnou vložku pro remineralizaci, aby se zabránilo vyplavování minerálů a užitečných látek z těla.

Nakonec lze říct, že filtry pod dřez na pitnou vodu jsou nejlepší volbou při výběru filtračního systému. Jakmile začnete používat účinný filtr, uvědomíte si všechny jeho výhody. Navzdory vysoké pořizovací ceně v budoucnu ušetříte značnou částku za nákup balené vody. Kromě toho filtrační vložky do filtrů pod dřez mají mnohem vyšší kapacitu než zdánlivě levnější filtrační konvice.

 08/02/2024
 (115 просмотров)
NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024