Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00
Renovace bytu

Renovace bytu

Aby se oprava nezvrtla v katastrofu, je nutné veškeré úkony řádně naplánovat. Neobejdete se bez harmonogramu prací. Je důležité také promyslet a předem nakoupit veškerý stavební materiál a potřebné nářadí.

Plán renovace a jeho realizace

Při sestavování plánu je třeba zohlednit nejenom vlastní finanční situaci a přání, ale také technické možnosti. Měli byste si promyslet následující otázky: - Jaký materiál chcete použít k opravě povrchu stěn a stropu? - Zvolíte dlaždice, nebo PVC, barvu, nebo tapety? - Jak se chystáte svítit? - Jaké materiály na opravu povrchů budete potřebovat, vzorované nebo jednobarevné? - Chcete mít všude mezipokojové dveře? Co je lepší: pustit se do renovace bytu svépomocí, nebo svěřit práci firmě či řemeslníkům? Uživatelé nových bytů zpravidla nemají odborné znalosti ani zkušenosti, a tak volí možnost najmout si na renovaci řemeslníky, i kdyby potřebovali jen vymalovat byt.

Dalším důležitým bodem je určení rozsahu prací. Má se za to, že oprava, při níž se provádí výměna podlahové krytiny nebo kabeláže, provádí se instalace sádrokartonových konstrukcí a dalších větší zásahy, jedná se o rekonstrukci. Pokud je třeba jen vymalovat nebo nalepit tapety, jde o povrchovou opravu. V tomto článku se podrobně podíváme na oba tyto typy oprav: povrchové a rekonstrukci od základu.  Rozebereme, jak připravit prostory k jednotlivým fázím prací a čemu věnovat pozornost během provádění. Povrchová oprava je nejdostupnější druh oprav z hlediska financí i náročnosti. Zahrnuje pouze malování stěn, stropu, případně podlah. Ale tato skutečnost nic nemění na tom, že volba materiálů musí být pečlivě uvážená.

Postup při povrchově opravě bytu

Přesný  seznam, co vše zahrnuje povrchová renovace, neexistuje. Tento druh prací zpravidla zahrnuje vše, co se týká opravy jakýchkoli povrchů, stěn, podlah a stropů. Zároveň je třeba mít na paměti, že provádění povrchových oprav v různých místnostech má svá úskalí, respektive seznam prací se bude poněkud lišit.   Povrchová oprava nezahrnuje pouze malování stropů nebo stěn, tapetování nebo bílení. Jde především o zásahy, které pomohou povrchy obnovit a dodat obytným prostorům nový vzhled.

Taková renovace zahrnuje několik druhů prací, které rozdělujeme podle místa a druhu prováděných úkonů. Například renovace koupelny vyžaduje hned několik typů zásahů souvisejících s podlahou, stěnami a stropem. Povrchový typ oprav zahrnuje pouze opravu stěn, stropu a podlah; nikdy se nezasahuje do elektroinstalace nebo rozvodů vody a stávajících sádrokartonových konstrukcí.  Povrchová oprava je tolik lákavá především díky své nenáročnosti. Pokud je jednotka po kompletní rekonstrukci, povrchová renovace zpravidla není zapotřebí po dobu dalších pěti let.

Bíle stěny jsou mnohem praktičtější než tapety. To už snad většina z nás uznala. Avšak co se týče stropu, pak vás čeká těžké rozhodování: malování, podhledy, nebo napínaný strop? Druhá varianta by už znamenala rekonstrukci. Ale ta první je mnohem jednodušší a řemeslníci si s tím poradí raz dva.

Musíte si ale uvědomit, že žádná povrchová oprava nenahradí rekonstrukci, pokud jsou prostory ve zchátralém stavu. Avšak se bude hodit jako dočasné řešení potíží. Navíc se může provádět bez větší námahy opakovaně v intervalu několika let. Pro povrchové opravy se používají různé materiály, ale hlavním cílem tohoto druhu prací je dát místnosti nový vzhled s minimálními náklady. V porovnání s rekonstrukcí, byť i částečnou, náklady na povrchovou renovaci jsou výrazně nižší. Ale právě tento druh renovace by měl přijít jako první při opravách bytu či domu.

 13/08/2021
 (1256 просмотров)
NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024