Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00

Instalace omezovače otevření okna

Ne každý má na plastových oknech funkci mikroventilace. Ne vždy potřebujeme otevírat okno dokořán a občas chceme jen trochu pootevřít. Nemá-li okno takovou funkci, musí se vymýšlet všemožné podpěry. Takové řešení však není funkční.

Dobrým řešením je plastový omezovač otevření. Jedná se o prvek kování, který umožňuje zafixovat okenní křídlo v požadované poloze.

Okenní omezovač je, zjednodušeně řečeno, perforovaná lišta s možností fixace polohy křídla. Lišta, která reguluje míru otevření okna, připomíná hřeben. Díky tomuto jednoduchému prvku je možné ponechat okno otevření v poloze, která vám vyhovuje, a nebude se samovolně zavírat nebo otevírat.

Typy omezovačů

Druhy omezovačů na trhu:

  1. Plastové. Nízké pořizovací náklady, můžete si vybrat i různé odstíny.
  2. Kovové. Cena je vyšší než u plastových. Nejspolehlivější z hlediska kvality.
  3. Kombinované kovoplastové.

Instalace omezovače oken se nekvalifikuje jako oprava plastových oken, ale jako modernizace. Omezovač můžete nainstalovat i svépomocí bez zásahu odborníka.

Chcete-li provést instalaci omezovače, musíte nejprve odmontovat kliku na křídle, které chcete otevírat k větrání.

Na kliku připevněte fixující prvek a nasměrujte ho tak, aby vyčníval za křídlo. Poté se klika nainstaluje zpět na své místo. Dále je třeba věnovat pozornost omezovací liště. Budete potřebovat 2 malé samořezné šrouby a vrtačku s vrtákem o průměru asi 2 mm.

Lišta by měla být umístěna tak, aby se nacházela za vyčnívající fixační prvek. Poté zkontrolujte, zda vše funguje a zda nedošlo k chybnému seřízení. Pokud je vše v pořádku a není třeba opravit polohu, můžete se pustit do vrtání otvorů.

Bezpečnostní opatření

Vrtejte opatrně, abyste rám neprovrtali víc, než je třeba. K otvorům přiložte omezovací lištu a přišroubujte ji. Hotovo, omezovací hřeben je nyní zafixován a může se používat.

NázevJednotkaCena, Kč
Nastavení plastových oken
kusod 450
Servis plastových oken (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 800
Servis plastových dveří (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 1000
Oprava okna na místě
kusod 1200
Oprava a výměna dílů
kusod 2500
Výjezd odborníka po Praze (diagnostika, konzultace)

od 500

NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 YURY 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Renovace bytu
Aby se oprava nezvrtla v katastrofu, je nutné veškeré úkony řádně naplánovat. Neobejdete se bez harmonogramu prací. Je důležité také promyslet a předem nakoupit veškerý stavební materiál a potřebné nářadí.Plán renovace a jeho realizace Při sestavování plánu je třeba zohlednit nejenom vlastní finančn
Odborník přes elektriku
Dnes ve světě existuje hodně povolání. Například velké popularitě se těší všeumělové. Jejich práce spočívá v tom, že když zavoláte takového odborníka domů, vyřeší jakékoli menší poruchy v domácnosti. Například jste si koupili nový nábytek a nevíte, jak ho smontovat. Anebo jste křehká žena, která pro
Instalatérské práce
Občas se každému může stát problém, který nedokážete vyřešit svépomocí. V takových případech můžeme Vám nabídnout svou pomoc: provést menší opravy nebo poskytnou další služby.Obracejte se na nás, pokud potřebujete například:vyměnit baterii;provést montáž nové elektrické zásuvky;napojit lustr;otevřít
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2023