Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00

Instalace omezovače otevření okna

Ne každý má na plastových oknech funkci mikroventilace. Ne vždy potřebujeme otevírat okno dokořán a občas chceme jen trochu pootevřít. Nemá-li okno takovou funkci, musí se vymýšlet všemožné podpěry. Takové řešení však není funkční.

Dobrým řešením je plastový omezovač otevření. Jedná se o prvek kování, který umožňuje zafixovat okenní křídlo v požadované poloze.

Okenní omezovač je, zjednodušeně řečeno, perforovaná lišta s možností fixace polohy křídla. Lišta, která reguluje míru otevření okna, připomíná hřeben. Díky tomuto jednoduchému prvku je možné ponechat okno otevření v poloze, která vám vyhovuje, a nebude se samovolně zavírat nebo otevírat.

Typy omezovačů

Druhy omezovačů na trhu:

  1. Plastové. Nízké pořizovací náklady, můžete si vybrat i různé odstíny.
  2. Kovové. Cena je vyšší než u plastových. Nejspolehlivější z hlediska kvality.
  3. Kombinované kovoplastové.

Instalace omezovače oken se nekvalifikuje jako oprava plastových oken, ale jako modernizace. Omezovač můžete nainstalovat i svépomocí bez zásahu odborníka.

Chcete-li provést instalaci omezovače, musíte nejprve odmontovat kliku na křídle, které chcete otevírat k větrání.

Na kliku připevněte fixující prvek a nasměrujte ho tak, aby vyčníval za křídlo. Poté se klika nainstaluje zpět na své místo. Dále je třeba věnovat pozornost omezovací liště. Budete potřebovat 2 malé samořezné šrouby a vrtačku s vrtákem o průměru asi 2 mm.

Lišta by měla být umístěna tak, aby se nacházela za vyčnívající fixační prvek. Poté zkontrolujte, zda vše funguje a zda nedošlo k chybnému seřízení. Pokud je vše v pořádku a není třeba opravit polohu, můžete se pustit do vrtání otvorů.

Bezpečnostní opatření

Vrtejte opatrně, abyste rám neprovrtali víc, než je třeba. K otvorům přiložte omezovací lištu a přišroubujte ji. Hotovo, omezovací hřeben je nyní zafixován a může se používat.

NázevJednotkaCena, Kč
Nastavení plastových oken
kusod 450
Servis plastových oken (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 800
Servis plastových dveří (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 1000
Oprava okna na místě
kusod 1200
Oprava a výměna dílů
kusod 2500
Výjezd odborníka po Praze (diagnostika, konzultace)

od 500

NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024