Russian Сzech
Po-Ne 7:00-19:00

Výměna okenního těsnění

Okna musí být chráněna před teplem z interiéru. Proto jsou okenní rámy vyráběny z vhodných PVC, dřevěných nebo hliníkových profilů, do nichž se zasazují dvojskla. To vše by bylo zbytečné, kdyby se nezamezilo kontaktu konstrukčních prvků. Každé okno má několik těsnění. Ta ručí za funkčnost a životnost oken.

Množství a kvalita těsnících gum ovlivňuje především koeficient tepelné ztráty celého okna a také jeho vzduchotěsnost a vodotěsnost. Jsou to velmi důležité ukazatele, které nakonec určují kvalitu užívání oken.

Snadno si to ověříte, když se podíváte na výsledky zkoušek, které musí podstoupit každé okno. Těsnění navíc ovlivňuje přenos akustických vibrací. Výrazně zvyšuje odolnost celé okenní konstrukce tím, že jednotlivé prvky na sebe nevyvíjí přímý tlak.

Těsnění ovlivňuje tyto charakteristiky oken:

  • propustnost tepla,

  • vzduchotěsnost,

  • vodotěsnost,

  • odolnost proti zatížení větrem,

  • akustické vlastnosti,

  • ohnivzdornost,

  • mechanická odolnost.

Druhy okenního těsnění

Můžeme rozdělit okenní těsnění na dva typy: trvalé těsnění v profilu, které dělí od sebe prvky konstrukce, a výměnné. Řešení se liší podle typu konstrukce. Například vnitřní nebo vnější těsnění může být výměnné, nebo také natrvalo připevněné k profilu.

Velmi důležitou roli hraje tzv. dorazové těsnění oken, jež se instaluje na vnější straně rámu a vnitřní straně křídla, které se při zavírání dotýkají.

Standardně jsou mezi rámem a křídlem 2 těsnící gumy (vnější a vnitřní) – jedná se o model AD. Mnoho výrobců nabízí stejná okna také v provedení se 3 těsnícími gumami – MD verzi s dodatečným středovým těsněním.

Profil S9000 MD se 3 těsnícími gumami Zkoumání tepelné ztráty ukazuje, že stejné okno se 3 těsnícími gumami (MD dorazové těsnění) vykazuje mnohem nižší (lepší) koeficient tepelné ztráty v jednotkách Uw v porovnání s okny s AD dorazovým těsněním (2 těsnící gumy). Zlepšují také ukazatele vzduchotěsnosti a vodotěsnosti.

Těsnění do oken: materiál

Okenní těsnění se vyrábí za pružných materiálů odolných vůči působení počasí, tedy větru, sněhu, dešti a teplotním změnám. Jedná se o tzv. syntetický kaučuk EPDM nebo termoplastický elastomer TPE, tedy plast, který zachovává svou pružnost i při větších výkyvech teplot.

Kromě toho, opakované otevírání a zavírání okna, tedy střídavý tlak, nezpůsobuje deformaci těsnění.

Kvalitní těsnění je poměrně silné, a proto odolné vůči roztržení, nepraská pod nátlakem. Okenní těsnění se vyrábí z plastů odolných vůči vlivu počasí, které zároveň zachovávají svou pružnost po velmi dlouhou dobu.

Systémy profilů a těsnění

Každý výrobce oken nabízí vlastní těsnění vhodné pro tvar jeho okenních profilů a dalších prvků.

Těsnící gumy se liší podle tvaru v závislosti na místě, kam se instalují. Každé těsnění je určeno pro konkrétní místo a má odpovídající značení.

Jak vyměnit okenní těsnění

Proto, pokud potřebujete vyměnit těsnění, je lepší se obrátit na výrobce nebo distributora oken a uvést název modelu. Pokud jste zapomněli název modelu, stačí znát název profilů, z nichž je okno konstruováno.

Pomůže vám to správně zvolit tvar těsnění. Výrobce většinou prodává těsnění ve velkoobchodním množství distributorům svých oken a profilů. Na trhu také působí společnosti, které se specializují na výrobu těsnění pro nejrůznější okenní konstrukce. Existují také e-shopy nabízející nejrůznější těsnící gumy, a to i okenní.

jejich nabídce naleznete hledané zboží.Těsnění se obvykle instaluje na určeném místě nátlakem na profil a vtlačením gumy. Provádí se to postupně, prsty se musí zatlačovat centimetr po centimetru. Pokud těsnění nejde zatlačit, zkuste ho trochu namočit vodou s gelem na nádobí.

Jak pečovat o okenní těsnění

Okenní těsnění by se mělo udržovat, aby nepopraskalo a nezačalo se drtit. Minimálně jednou nebo dvakrát za rok při mytí oken umyjte také těsnění a potřete ho speciálním přípravkem, aby co nejdéle zachovávaly svou pružnost.

Přípravek se prodává ve formě spreje nebo v lahvičce s víčkem. Nanáší se v tenké vrstvě a opatrně se roztírá po povrchu gumy. Pak necháme nasakovat po dobu 20 minut. K údržbě se hodí běžný přípravek pro těsnění automobilové nebo okenní. Naleznete ho taktéž v setech pro údržbu plastových oken.

Název službyJednotkyCena, Kč
Nastavení plastových oken
kusod 450
Servis plastových oken (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 800
Servis plastových dveří (nastavení čištění, proplachování, mazání kování, mazání těsnění)
kusod 1000
Oprava okna na místě
kusod 1200
Oprava a výměna dílů
kusod 2500 
Výjezd odborníka po Praze (diagnostika, konzultace)

od 500

NENAŠLI JSTE POTŘEBNOU SLUŽBU?

Děláme jakoukoliv práci!
Volejte +420 774 690 831 nebo nechte objednávku.
Určitě vám pomůžeme vyřešit váš problém!
PROČ ZVOLIT PRÁVĚ NÁS?
5 let zkušeností
Kontrola kvality práce
Uzavíráme s
klientem smlouvu
Přijedeme kdykoli 
se vám to hodí
Platba po
provedení práce
Konzultace zdarma
Jakým způsobem je možné platit za naše služby?
Až bude vaše objednávka splněna, můžete ji uhradit v hotovosti přímo řemeslníkovi, zaplatit kartou nebo bankovním převodem podle platebních údajů, které naleznete na vystaveném dokladu (pouze pro firemní zákazníky).
JAK OBJEDNAT SLUŽBU?
1.ZAVOLEJTE NÁM  +420 774 690 831
2.OBJEDNEJTE HOVOR
3.ZADEJTE OBJEDNÁVKU ONLINE
4.NAPIŠTE NA E-mail
JAK PRACUJEME
Zavoláte nám, nebo zadáte objednávku
Manažer se s vámi domluví na čase, který se vám hodí
Řemeslník provede práci
Převezmete hotovou práci a dostanete záruku!
Hodinový manžel v Praze
Zpětná vazba od našich zákazníků

 MIREK 
Naše rodina se rozhodla provést dlouho plánovanou rekonstrukci koupelny. Vyměňte keramickou dlažbu, sanitární zařízení a nainstalujte sprchový kout. Obrátil se na společnost domácích služeb "MistrHouse". Přišel mistr, odstranil rozměry, předem stanovil náklady na práci, pak poslal smlouvu o službách na e-mail. V krátké době byla naše objednávka provedena. Potěšilo nás splnění našich přání, preciznost řemeslníků a kvalita práce! Děkuji za vaši práci.
 NASTASSIA 
Снимаю квартиру вместе с приятельницей. Квартира маленькая, поэтому купили двух-ярусную кровать, которую конечно же нужно было собрать. Кровать со сложной конструкцией сборки, и это было нам не по силам. Обратились в компанию Муж на час в Праге, договорились о их приезде в удобное для нас время. Сотрудники этой компании быстро собрали нам не только кровать, но и комод и торшер. Спасибо за вашу качественную и оперативную работу по приемлемым ценам! Будем рекомендовать вашу компанию своим знакомым! 
Blog
Malování stěn-Rekonstrukce kuchyně
Každý prostor dřív či později potřebuje renovaci. Pokud však jde o kuchyň, ta vyžaduje obnovu o něco častěji, a to především kvůli kolísání teplot při vaření, vyšší vlhkosti a mnohem častějšímu používání. Kuchyň je srdcem každého domova, o to více by měla splňovat nejnáročnější požadavky na pohodlí
Nouzové otevření zámků
Nouzové otevření dveří v Praze je služba, kterou můžete potřebovat v mnoha situacích. Jedním z nejčastějších důvodů zavolání zámečníka je ztráta nebo odcizení klíčů. V takové situaci budete potřebovat někoho, kdo si poradí se zamčeným zámkem a zpřístupní vstup do prostor bez použití originálního klí
Kvalitní montáž nábytku v Praze. Proč zvolit nás?
Potřebujete kvalitní montáž nábytku a nemáte dost volného času na to, abyste si to udělali svépomocí? Chybí vám potřebné nářadí, praktické dovednosti nebo znalosti? Rádi byste si domů zavolali zkušeného montážníka nábytku, který za přijatelnou cenu sestaví kancelářský, sektorový, čalouněný nebo kuc
Hodinový manžel

Společnost MistrHouse usiluje o posunutí služeb pro domácnosti na vyšší úroveň. Naši specialisté se nebojí složitější práce, mají vědomosti ze všech oborů a poradí si s každým úkolem. Rychlý příjezd, nářadí pro jakoukoli práci, bezpečnost, rychlost a nízká cena – to vše vám můžeme zaručit nezávisle na náročnosti vašich požadavků.

Naši řemeslníci jsou specialisté širokého záběru. Rozumí elektřině, plynu a vodě, disponují speciálním nářadím, které není samozřejmostí u konkurence.

Poskytujeme služby v oblasti menších oprav a úprav v Praze již po mnoho let. S jistotou vás můžeme ujistit, že jakýkoli problém, který na první pohled vypadá jako neřešitelný, rychle a elegantně zvládne jeden z našich řemeslníků

Hodinový manžel je neodmyslitelná moderní služba pro rychlé řešení problémů.

MistrHouse©copyright 2020 - 2024